BONPET Fix Sistem

ico-180

Ürün Yelpazemiz

Fix (Sabit) Sistem
Mini Stable (Davlumbaz Söndürme) Sistem
Araç Söndürme Sistemi

BONPET Fix sistem; suyla boğma sistemleri arasında sınıflandırılmış olmasına karşın, gerçekte su baskını türünden bir çalışma şekli göstermez. Olağanüstü söndürme kapasitesine sahip olması nedeniyle basınçlı kap içinde şaşırtıcı miktarda çok az bir BONPET sıvısı bulunması yeterlidir.

Uygulama, 5 bar’a kadar düşük basınçta ve 7.5 bar test basıncını geçmiş borulama sistemiyle çalışan alçak-düşük basınç sistemleri arasında sınıflandırılmıştır.

Avantajları


Çok az miktardaki sıvıyla yangını söndürme yeterliliği
Yangın söndürmenin yarattığı çevre kirliliğinin olmaması
Kabul edilebilir fiyat seviyeleri (materyalin ihtiyaç duyduğu boru test basıncı 7.5 bar ‘dır)
Odalarda sızdırmazlık sağlamaksızın yangının söndürülmesi(CO2 ‘ye zıt olarak)
İçeridekilerin boşaltılması önceliğine gerek duymadan söndürme sistemin devreye girmesi(daha az hasar)
Düşük bakım maliyeti
Boyahanelerde, parlayıcı sıvı ve trafo yangınları için test edilmiştir.
İnsana ve çevreye zararlı değildir
Pompa, yedek pompa ve jeneratöre gerek yoktur. Basınç N tüpü ile sağlanır.
Su depolarına, suyun şartlandırılmasına, su deposu izolasyonuna ve en önemlisi, bu su depoları için gerekli yer ve sahaya İHTİYAÇ YOKTUR).
A,B ve F Sınıfı yangınlara etkili olduğu için lastik plastik ve petrol ürünlerinin bulunduğu yerde suyla söndürme gibi yararsız ve hatta yangını güçlendiren söndürücü yerine BONPET sıvısının kullanılması nedeniyle güvenli bir söndürücüdür.
Ortam kirliliği diğer sistemlere göre daha azdır ( 20 saniye sıvı püskürtme esasına dayanır. Zaman rolesi 20 saniyede püskürtme işlemini sona erdirir).

Ürün garantisi 2 yıldır. Ancak, projelendirmenin ve montajın BONPET tarafından yapılması ve bakım anlaşması yapmak şartıyla garanti 10 yıl’a çıkar. Proje Sloven Mühendislerce hazırlanır. Montaj sonrası, her 5 yılda bir sıvıyı yenilemek şartıyla; TRIGLAV sigorta firması tarafından 1.000.000 €’ya kadar olan hasarları karşılayacak şekilde ürün yükümlülük sigortasıyla garantili olarak teslim edilir. Garanti şartları bakım anlaşmasında belirtilir.

BONPET Fix Sistem Teknik Bilgiler

TDS

BONPET Mini Stable Sistemi

Mutfaklardaki yangını veya daha küçük alanlardaki yangınları otomatik olarak veya el ile harekete geçirerek söndürmek üzere tasarlanmıştır. Isı dedektörü gibi davranan esnek 6mm çapındaki özel bir boru sayesinde otomatik veya manuel olarak aktive olur. Montajı kolaydır.
Dedektör borunun bir ucu özel bir valfe, diğer ucu ise manuel çalıştırıcı tetik sistemine bağlıdır. Boru 18 bar basınç altındadır, 160-180 ° C sıcaklıkta sistemi etkinleştirir. Bir yangın durumunda yüksek sıcaklık ve alevler borunun patlamasına, borudaki basıncın düşmesine, sistemin devreye girmesine yangının söndürülmesini sağlar.

Mini Stable Sistem; A, B ve F sınıfı yangınların söndürülmesi için uygundur ve düşük miktarda Bonpet sıvısı ile büyük alanlar kapsanabilir.

6 - 9 - 12 lt.lik BONPET sıvı deposu ile kullanılır.
Söndürme nozulları arası mesafe max. 80 cm.dir.
6 lt depo için en fazla 5 nozul toplam sistem uzunluğu 4 m., 9 lt. depo için en fazla 7 nozul toplam sistem uzunluğu 6 m, 12 lt. depo için en fazla 9 nozul ve sistem uzunluğu 8 m.olmalıdır.
Depo 20 ° C sıcaklıkta 16 barlık sabit basınç altında olmalıdır. Sistemin çalışma sıcaklığı 0 ° - 60 ° C arasındadır. İtici gaz olarak Azot (N) kullanılır.

BONPET Mini Stable ve Araç Söndürme Sistemi Teknik Bilgileri

TDS
Restaurant_Fire_Suppression_System

BONPET Araç Söndürme Sistemi

Kamyon, Otobüs gibi büyük araçların motor bölümlerinde çıkabilecek yangınları otomatik/manuel olarak söndürmek üzere tasarlanmıştır. Çalışma prensibi Mini Stable Sisteme'e benzer. Isı algılayıcı ve içerisinde basınç bulunan dedektör boru alev ile temas ettiğinde Azot gazının basıncı ile Bonpet sıvı deposunun valfını serbest bırakır. Nozullar üzerinden gelen sıvı ile yangın söndürülür. İstenirse el ile de kumanda edilerek sistem aktive edilebilir.


//]]>